I PEVNÉ PŘÁTELSTVÍ ZMĚNÍ ČAS

Stalo se Ti někdy, že Ti skončilo dlouhodobé přátelství a kamarádství?

Pokud ano, tak budu pevně věřit, že Ti tento článek pomůže, si ledacos v sobě přehodnotit či uvědomit.


Je to rána pod pás, když druhý člověk (v té době ještě náš přítel, kamarád, kamarádka) nás z něčeho nařkne, když my sami si nejsme v danou chvíli vědomi, co jsme vlastně udělali. Kord, když z dané situace, kterou my sami vyhodnotíme jako vtip, srandu, legraci, druhý vnímá jinak.

Nejprve v prvních minutách neumíme situaci vůbec pochopit, kroutíme hlavou, co se to vlastně stalo, z čeho jsme to byli obviněninařčeni. Cítíme se velmi ublíženi a raněni.

Topíme se v slzách, nedokážeme se na nic soustředit a několikrát dokola si přehráváme daný moment a přejeme si, aby se nikdy nestal. Kvůli banalitě, prkotině, nedůležité situaci pro nás nestačíme chápat, proč se na nás ten druhý urazil, ohradil, zanevřel. Za co to zlé nás vlastně odsoudil.

Pociťujeme vztek a zášť k danému člověku. Je nám moc líto, proč právě my. Proč se to stalo zrovna nám, když jsme tolik let byly kamarádkami. O to bolestivější to je, když za celou tu éru těch dlouhých let, jste se ani jednou nepohádaly. Nebo pokud ano, zajisté to byly maličkosti a nedůležité koniny, které do teď evidentně neměly žádnou váhu.

Vše má ale určitě svůj důvod, opodstatnění a všechno, co se nám děje v našich životech, jsou zkoušky. Nevyjímaje i této.

Je jen na nás, jak se rozhodneme k dané situaci postavit. Jakým způsobem jí budeme čelit. Jestli se z ní poučíme, něco v náš prospěch si odneseme, nebo naopak budeme stejné vzorce opakovat i u jiných lidí.

Já mám upřímně pocit, že já sama za sebe jsem tyto chyby dělala dlouhá léta a proto teď již s odstupem času vím, že jsem neměla nikdy pravé přátele, ale pouze kamarády z povinnosti. Kterým ve skutečnosti na mně nikdy moc nezáleželo, pouze mě využili ve svůj prospěch. Využili mou dobrotu a laskavost a mohli si ke mně dovolit vše, protože v té době sama jsem jim to dovolila.

Ale s odstupem času zjistíme, že nám tato nepříjemná zkušenost, byť se to nezdá, přináší určitě něco velmi užitečného. Dostává se nám uvědomění, že již delší dobu, jsme neviděli, to, co, jsme měli vidět.

Přehlíželi jsme hlas svého srdce, své nitro, které nám dávalo jasný signál k tomu, se již dlouho k dané situaci nějak postavit. A my né, my jsme si opakovaně nechávali „kydat“ popel na hlavu, být opakovaně uráženi z pozice druhé strany, slušněji řečeno.

Najednou, ale přišla nečekaná situace, která nás vykolejila a ukázala nám jiný směr. Směr, který pro nás bude od teď nový, jiný. Už nebudeme mít tohoto člověka v našem životě jako svého přítele. My se podle toho musíme zařídit. Utřídíme si myšlenky a klidně se i vypláčeme. U citlivějších lidí je naopak mnohem dobře, že takto mohou dané emoce dostat ven. I když jim to bude líto mnohem déle, než obvykle a dlouhou dobu se budou z dané situace vzpamatovávat. Ale i to je holt život. Učí nás být silnějšími a nenechat již více s sebou „vorat“ a ubližovat.

Vždyť je i absolutně v pořádku umět říkat NE a učit se to častěji. Po malých krůčcích častěji a častěji toto drahocenné slovo opakovat, neb je blahodárné pro náš vlastní vývin. Vývin naší povahy, která je tak dobrosrdečná, až je vlastně zneužívána. Dopadá to právě tak, jak to dopadá, že nemáme dostatečné sebehodnocení a úctu, nulovou sebedůvěru a potom s námi mohou druzí „zametat“.

Proto berme to, co se nám v životě děje jako velmi léčivé, užitečné patřičné lekce, které nás posunou pouze v před v našem růstu naší osobnosti.
Pláč je tím nejlepším lékařem a pomůže nám nabrat vnitřní sílu. Nejprve si nebudeme připouštět naše chyby vůbec, nebudeme se s danou situací chtít smířit, že se vůbec stala, ale bohužel, realita je taková, ano stala se.


A Ty se od teď seber a řekni si.

Stojí mi to za to se trápit? Když daná osoba se netrápí pro Tebe?
Když Tě odpískala a ze svého života vyřadila, když sprostá slova použila, aby Tebe se zbavila? To evidentně není a již nebude nejbližší člověk Tvůj. Člověku, který Tě má rád a myslí na Tebe, se neurazí jen tak pro blbost, nezavrhne Tě pro maličkost.

Pamatuj, lidé se v průběhu let mění, dozrávají, ledacos, co dříve jim nevadilo, jim nyní vadí .
Jsou urážliví a netrpěliví. Dojde jim trpělivost. Častokrát se ale i stane, že nic z toho není prostě Tvoje vina. Ten druhý člověk si něco svého sám řeší, je nespokojený ve svém životě, vztahu, práci, zkrátka hledá se.

Proto si neber jeho vztek více osobně, než je zdrávo.
To jim nemůžeš mít za zlé. Určitě již naplnili a zaplnili místo v Tvém životě a nyní nastal zlom, že oni Tebe, ani Ty je nepotřebuješ ve svém životě. Jdi dál a pouze přej v duchu vše dobré dotyčnému. Usmívej se a vzpomínej na to krásné, co jste spolu prožili.

Nech vše špatné odplynout a zaměř se pouze na to pěkné, co Ti život nabízí. Jak má pro Tebe nachystané překvapení a otvírá Ti svou náruč dokořán. Ty dej sebe na první místo a již více se netrap. Více na téma SEBELÁSKA v mém novém eBooku 30 andělských vzkazů, jak najít sebelásku.

Zde je vzkaz od Andělů , skrze channeling:

Krásná slova, to je to nejhezčí, co můžeš tomu druhému dát, tolik ho jimi uctívat.
Ta slova z lásky a plné lásky Ti nikdy nemohou na čele způsobit vrásky.

Avšak pozor si na ně dej, nebo z krásné lásky a slov plné lásky se může snadno stát i jedovatá alej plná slov, co vyřčená jednou byla a černá temnota je zalila.

Ty tolik chtěl bys je vzít zpět, avšak najednou se hněváš na celý svět. Rána po nich zůstala, váš vzájemný balanc a láska najednou zmizela.

Pokud Tě zajímá více o Andělech, zde si můžeš přečíst také můj eBook.

 

Přeji Ti, ať máš pevné pouto mezi kamarády a jsi si jist, že vaše pevné pouto kamarádství nezmění.

Krásný den

Lucie

 

 

Lucie Pavlíková
‚‚ Miluji Anděly a mým posláním je být lidem průvodkyní mezi těmito dvěma světy. Tvořím dle nacítění vaší energie andělské mandaly." ‚‚ Můj příběh najdete tady"
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Co je to vlastně za cestu ke svým Andělům? Čtěte eBook zdarma zde:
  • Nejnovější články
  • Kategorie
    • Žádné rubriky
  • Potkáme se na Facebooku